Dökümcü Faruk Yeşilırmak (KAYSERİ )

mümin özbudak

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
MÜMİN ÖZBUDAK
Meslek
BİLİM UZMANI
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
SA
MERHABA ARKADAŞLAR

MARKETÇİ CENGİZ BEY DEMEK KUŞLAR SİZİN SOYDAN GELİYOR. BEN FARUK BEYİ TANIRIM KUŞLARINIDA TANIRIM VE BESLİYOM. BEN SAKARYADAN MÜMİN ÖZBUDAK. SİZDEN ISTEĞİM OLACAK İDDAALIYSANIZ. BEN SİZDEN İKİ DİŞİ BİR ERKEK SATIN ALABİLİRİM. KARŞILAŞTIRMAYI KUŞLAR ARASINDA BİZ YAPALIM UYGUN GÖRÜRSEN. BEN TÜRKİYE GENELİNDE İYİ BİLİNEN SOYLARI TOPLUYORUM. KORUMAK İÇİN. 25 E YAKIN SOY TOPLADIM. GERÇEKTEN DEĞERLİ KUŞLARA SAYGIM VAR FARUK BEYİN KUŞLARI İYİ KUŞ. BURDA BUNU GÖNÜLDEN SÖYLÜYOM. HAKKINI YEMEYİN. BEN TÜRKİYEDE NERDE KUŞ UÇAR VE ASİL SOY OLDUĞUNU KANITLARSA ALIRIM İZLERİM SOY HAKKINDA PALAVRAYADA MÜSADE ETMEM. BU BENİM ŞAHSİ FİKRİM. GÜZELLİKTEN YANAYIM. SELAMLAR.

kadirsulun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kadir sulun
Meslek
fotoğrafçı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamın alyküm görüyorumda burda bir karalama kampanyası başlamış görmesek duymasak insanlar okuyup inanacak sanıyorlar.Bu kuşlardan bende besliyorum 2 senedir ne yapışan gördüm nede söylenen gibi ekeliğinde oynamıyan.Bu kuşları adam gibi uçurun hakkını verin ondan sonra buraya yorum yazın.Faruk abi kuşçular camiasında sayılı dürüst insanlardan.kümesine her gün onlarca adam gidip kuş izliyor.ben bugune kadar yapışıyor beğenmedim diyen bir kuşçu duymadım.ya sizi kandırıp başka kuşlar verip faruk abinnin diye kasmışlar yada bazı nedenlerden çekememezlik var.MARKETÇİ CENGİZ BEYİN YAZILARINI OKUDUM BANA HİÇTE MANTIKLI GELMİYOR SÖYLEDİKLERİ.İLK MESAJINDA FARUK ABİ VE KUŞLARI İÇİN SÜPER ÖVGÜLER YAĞDIRIRKEN ŞİMDİ İSE TAM TERSİ YORUMLAR YAZILIYOR.NEYSE HERKEZİN DÜŞÜNCESİNE SAYGIMIZ VARDIR.ALLAH HERKEZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.BİRİLERİ ÇIKIP YALAKALIK YAPILIYOR GİBİ ALGILAMASIN KİM DOĞRUYU SÖYLERSE ONUN ARKASINDAYIM.SAYGILAR..

kırıkkaleli metin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
metin şahin
Meslek
muhasebeci/[email protected]
İkametgah
Kırıkkale
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a arkadaşlar
şimdi işin aslı şöyle dönemlik kuş besliyenler veya taş çatlasın 3-5 senlik kuş besliyenler için onun bunun kuşunu karalamak kötüdemek kolay olur sadece dilden çıkacak ik kelime yeterli. bir de şuvar adamın eline biyerden kuş geçiyor veren diyorki alinin veya velinin şu kuşlarıdan iyi diye veriyor. o kuşun ne olduğuda belli değil alan adam uçuruyor. hasbel kader işte buralarda okuşların esas sahibini görünce sanki kapısına gitmiş. seyretmiş. ve bir sürü vaadle almış gibi kuşu karalıyor. git adamınkapısına seyret begenirsen ver değerini al. alan razı olsun veren razı olsun kimseyede mütealası düşmesin. ayrıca arkadaşlar özellikler kuş satınalan arkadaşlar. siz devamlı bir nesli besliyen üç aşşagı beş yukaru bu işte başarılı olan kuşçu arkadaşlarımızdan aldığınız her yavru iyi oynayacak diye bi kaidemi var veya senetmi imzalıyosunuz. kardeşim kuşbu nesilde olsa iyisi kötüsü hattta hiç oynamayanı çıkacaktır. bunlar makina üretimi değilki. hepsi aynı kalem aynı özellikte olsun. ha genelleme birbirini tattabilir bu nesildir işte. bir de şu konuda çok düşünüyorum. adam 45 yaşına gelmiş, çocukluğundan beri aktif kuş beslemiş, ve buyaşakadar kuş beslemiş. şimdi kuş satın alıyor veya hediye alıyor vay kardeşim kuşun oynamadı, sonra sagda solda lafların bini bir para, bende diyorumki bu yaşa kadar bişeyler sahibi olamadınsa kendine ait en azından 10 senidr şunları besliyorum biraz ksiklerivar ama idare ediyor diyemiyecen kuşun yoksa kapında git dünyanın en iyilerini getir . ondada bi bahanen olur. onlarıda kötülersin.
işin açıgı arkadaşlar buradan insan yüçeltmek çok basit gibi görünüyosada iki klavyenin tuşana basarak, aynı şekilde küçük düşürmekte iki parmagının ellerinde. biraz insaflı olalım. insanlar emek veriyor yıllarca hatta bir ömrünü veriyor. birtane kendini bilmez ve 3-5 yandaşı onunlar berebar sanki adamın kapısına gitmiş gibi karalama kampanyası açıyor. ayıptır. sizde aynı sevyeye gelince anlarsınız. ayrıca burada bahsi geçen faruk beyi tanımam vede hiç karşı karşıya gelmedik. ama bi emek verilmiş kuşak tan duymada olsa biliyoruz. emege sayğılı olalım. kuş mu aldınız ondan oynamıyorsa onunla paylaşın sıkıntınızı telefi etmiyorsa oda onun ayıbıdır.
herkeze saygılar kimse üstüne bişeyler almasın ve alınmasın genelleme konuştum. iyi günler dilerim
KIRIKKALELİ METİN

muammer atlas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
muammer atlas
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
güzelkuşlar maşallah ğüleğüle besle

dokumcu_faruk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Faruk Yeşilırmak
Meslek
Döküm
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
marketcı cengız' Alıntı:
dokumcu faruk senın benım yanımda kucucuk kaldıgını bılırım eglence yerınde arkama saklandıgını kusa gelınce gel ızleteyım dıyorsun 100kere geldım ne ızlettın onu soyle bırde yalan soyluyor dıyorsun boz dısıyı lastıkcı recepe ben sattım sende gıttın para verdın satın aldın aldıgın kus benım kusum mıletın karsısına gecıp hava atma kıseyıde karalama ayıp oluyor bıraz adam ol yeter yıllarca mılletı kandırdıgınız altı bos kuslarla artık foyanız cıktı ama dılınızle kus satıyorsunuz soyledıklerımın her zaman arkasındayım
Bak Cengiz ben kimseye zorla kuş satmıyorum burda okuyanlar belki seni adam yerine koyupta söylediklerine inanır ama burda ki arkadaşları aydınlatma adına sana cevap veriyorum.Zaten seni tanıyanlar ne olduğunu biliyor.Ben bu güvercinleri dün yada bugün beslemiyorum senin yaşın kadar bu işe emek harcayanlardanım.Var madem iyi kuşun buyur uçur herkes görsün kuşlarını.Sağo sola çamur atmakla bi yere varamazsın.100 kere nerde geldin kuş izledin köşe başlarında yeni yetmeler gibi köşe başlarına pusarak izlediklerinden mi bahsediyosun.Adam olan gelir damımda izler.Yıllarca kimi kandırıp kuş satmışım ben kuşum neyse gelir almak isteyen adam izler seyreder izlediği kuş ruhuna hitap ediyosa verir parasını alır.Ben etrafında bi kaç yalakanın poh pohlamasıyla kuş satanlardan değilim.Benden kuş alan arkadaşların hepside memnun bugüne kadar şikayet edeni görmedim abi Teşekkür Ederim ne dediysen kuşların bir bir aynısını yapıyor senin gibi dürüst insanlara çok az rastlıyoruz diyorlar.Hodri meydan varsa iyi kuşların buyur uçur tebrik edelim ben senin karınsızlık çekememezlik yapmam tebrik ederim....

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
FARUK BEN SENI 30SENEDIR TANIRIM BENI KONUSTURMA 30SENEDIR GELDIM GITTIM 100KEREYIDE GECMISTIRNE ZAMAN KOSE BASINDA KUSUNU SEYREDERKEN GORDUNKI CAMUR ATIYORSUN DOGRULARI SOYLEYINCE KOTUMU OLDUK YALANMI NE SEYRETIRDIN DOGRU DUZGIN KUSUN ADINI SOYLE SU KUSUMU SEYRETTIN DIYE BENDEN PARAYLA KUS ALMIYA KALKTIN BEN SENIN GIBI DUSUK INSAN OLMADIGIM İCIN PARANI ALMADIM HEDIYEM OLSUN DEDIM SENDE YAVRU OLDU DEDEIN USTUNE YATTIN BUNLARI SOYLEYELIMDE KIMIN NASIL INSAN OLDUGU ANLASILSIN HODRI MEYDAN DEMISIN NE ZAMAN HAZIRSAN UCURALIM BENI TEBRIK EDEN COK SONRA NEYIN VARKI NEYINI CEKEMIYECEM ANCAK SIZ BENI CEKEMEZSINIZ CUNKU KAYSERIDE NA MAGLUP UNVANA SAHIP TEK KUSCU BENINDE ONDAN CATLA EMIIII

kadirsulun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kadir sulun
Meslek
fotoğrafçı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bana kalırsa Faruk bey bu tür tartışmalardan uzak durmak istiyor fakat inat ile üzerine geliniyor.marketçi cengiz bey görüyorsunuz ki Faruk bey kuşlarınız veya şahsınız adına yorum yapmak istemiyor.Siz Faruk beyin kuşlarını bıraktınız şimdi de kişiliğine saldırmaya başladınız.Avukatı değilim ama Anlaşılan adınızı kayseride kuşçu olarak anılmasını istiyorsunuz.yanlız şöyle birşey var kayseride kuşçulardan kim var diye sorduklarında ben sizin adınızı hiç duymadım daha önce ,Dökümcü Faruk beyi türkiye çapında tanımayan iyi kuşçu yoktur.Neyse küçük bir araştırma yaptım sizle ilgili,burda istanbulda kayserili hasan diye birisi var.kayseriye gelmiş Faruk beyde kuş uçurup seyretmişler.sonra siz hasan beyi kümesinize götürmüssünüz ama sizin için kuş muş görmedik diyor.durum bu iken anlatacak daha çok şey var aslında ama net ortamında yanlış olur.Bu ay kayseriye gelicem marketçi cengiz bey sizinde kuşlarınızı çok merak ediyorum.davet ederseniz kuşlarınızı havada görmek isterim.birde kayseride yarışma düzenleniyor illlaki hazırda kuşunuz vardır diyerek sizden davet bekliyorum.saygılar.

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
slm kadır arkadas bende senın ısmını duymadım MARKETCI CENGIZ DUNYADA MARKA ISIMDIR senede365gun var ben 365gun her zaman super kus oynatıyorum dıye bır ıddada bulunmadım hasan seyretmıs seyretmemıs benım ıcın onemlı degıl ben kendımı 35sene kayserıde ıspat etmıs kısıyım 60 musabakada tamamını galıp bıtırerek NAMAGLUP UNVANINI KAZANAN KAYSERIDE TEK KISIYIM MARKETCI CENGIZI HIC YENEN OLMUSMU su arastırmanı bır gozden gecır ondan sonra yanıma gel kus seyret kardesım eksık arastırma yarım hoca adamı dınden eder vetva verırken konuyu bılerek anlatkı mıllet dınınden cıkmasın benden sana abı nasıhatı

sahverdioğlu66

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bekir ŞAHVERDİOĞLU
Meslek
Muhasebe
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Masallah ..Atlaması cok güzel ..ucumu gördüğüm kadar yüksek ve canli fişekte atesli ve hırslı ..güle güle besleyin

oflusu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kökhan suiçmez
Meslek
inşaat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
faruk abinin kuşları güzel iyi kuşlarınız yoksa beslencek kuşlar iyi kuşlarınız varsa kırılıp aşı yapılcak kuşlardır ben kayseriye gittim faruk abiden başkasında kuş görmedim duymadım ..

by.beyzade

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ibrahim isenç
Meslek
matbaa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
masallah kuslarına emegıne saglıkk daha ne olsunn

çakır60

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yemen Kurunç
Meslek
oto alım satım
İkametgah
Şırnak
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
deli kuş maşallah hayrını görsün gardaşım kimse..

Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
S A BU KUŞLARA EMEK VERİP BU DURUMA GETİRİP BİZ KUŞCULARA BU GÜZELLİGİ SUNAN PAYLAŞAN FARUK AGBİYE TEŞEKKÜR EDİYOR SAYGILAR VE MUTLU YILLAR DİLİYORUM GÜZEL KUŞLAR BOL YAVRULU YILLAR DİLERİM
MAŞALLAH

mesuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mesut öner
Meslek
öğretmen
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bencede herkes ii kuşçu ben öğrtmenim yıllardır kuş severim birazda olsa kendi çapımızda kuş besliyoz iki kanat bi kuyruklu ,kayseride sayılı kuyşçudur farukbey,ben ismini çok duydum onun gözden çıkardıgı kuşları millet haraç merazaç alır burda keşke bendede olsa ama bizler şimdilik sadece ismini yada biyerlerde uçtumu davati bekleriz,ha buarada bence kuşlar satılmamalı çünkü gerçekten asil bi r kuşsa parayla degeri olmaz yok bedava bir kuşsa onuda burda yazmanın bi anlamı yok ben çocuken alırdım parayla şimdi hediye ediyom hediye alıyom ve ii kuşumvar bence :)

BAHRİ ALTUN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
BAHRİ ALTUN
Meslek
ARÇELİK YETKİLİ SERVİSİNDE TEKNİSYENİM
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
baba gülegüle uçur maaşallah güzelmiş

bandırma

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
enver sedat ertızman
Meslek
tekniker
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu kuşların kuyruk telekleri kalabalıkmı abi?...yani 14 16 gibi

oktay06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
oktay ekin
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
maşşallah , AllahCC" nazardan saklasın taban taklaları eksik ama inşaallah oda olur, güle güle uçur... :heyo:

perfotakla

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakkı Ülker
Meslek
İlahiyat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Maşaallah. Helal olsun Göğ Erkeğe.