ist'dan adem yılmaz ın yeni başlayan beyaz yavrusu

mahmutabiks

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mahmut tuğlu
Meslek
öğretmen
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ist'dan adem yılmaz ın yeni başlayan beyaz yavru

arkadaslar bu kuş bilmiyorum ama video ya alınacak kuş degıl bı sey ler yapmaya calışıyor ama yınede cok sallanıyor bilinçsiz yenı teke aLINMIS NE YAPTINI BİLMİYOR BENCE bu kadar övgüyü hak etmiyor...nasip olursa 15 gun sonra kı videoyu atarsanız ınısıyle daha saglıklı olur kanatındeyım...kımse elşeştırı yapmamış bu kusa ...ınsanlar oyun kusunu bu sekılde tanırsa yenı baslayan arkadaslar olumsuz etkılenır

maskeler

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan arslan
Meslek
işsiz
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

mahmutabiks' Alıntı:
arkadaslar bu kuş bilmiyorum ama video ya alınacak kuş degıl bı sey ler yapmaya calışıyor ama yınede cok sallanıyor bilinçsiz yenı teke aLINMIS NE YAPTINI BİLMİYOR BENCE bu kadar övgüyü hak etmiyor...nasip olursa 15 gun sonra kı videoyu atarsanız ınısıyle daha saglıklı olur kanatındeyım...kımse elşeştırı yapmamış bu kusa ...ınsanlar oyun kusunu bu sekılde tanırsa yenı baslayan arkadaslar olumsuz etkılenır
mahmut hocam hiç olmamış. eğer dediğiniz gibi olsa kimsenin video koymaması lazım .yani mesela sizin de isal olan kuşunuzun videosu gibi değil mi :hayir:

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

mahmutabiks' Alıntı:

SA

benimde en sevmediğim iştir iğneyi kendine ayırıp çuvaldızı insanların neresine gelirse saplamak !
hocam açık konuşayım ben de kuşun gelişini pek sevmedim, sıkıntılı gözüküyor, kesin bişey demek bizim haddimiz değil ama benim görüşüm o yönde, haksız da çıkabiliriz bilemem çünkü kuşun soyunu takip eden ben değilim...sahibini tatmin ediyorsa bize Allah güle güle uçurmak nasip etsin demek yakışır, lap diye konar bu kuş demek veya onu kastetmek değil !
şimdi; senin çırçır kuşununda inişi yok napıcaz ? senin kuşuna da maşallah dedik demesemiydik ? bu kuşun gelişi hariç her şeyi senin kuşundan 40 kat daha kaliteli bu arada ! senin kuşunun nefesi yetmez o kadar deapara, bu kadar kıyıcı olmayın dünyanın emeği var, bi sürü paralar veriyor insanlar saygı duymak lazım, yeni başlayan arkadaşlar bizi takip etmiyorlar zamanı gelince öğrenirler öğrenmeleri gerekenleri biz bunun tasasına düşmeyelim hoşgörülü olalım bardağın dolu tarafını görelim, Allah kuşunu hayırlı etsin hata yapmaz da iyi olur inşallah deyip geçelim arkadaşlar, gerisi olayın boyutunu değiştirir polemiğe sokar, selamlar...

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok

Bu kuşun gelişinden yola çıkarak bu kuşa yapışacak demek yanlış. Kuş bazı seferlerinde geniş açı ile dört bir yanını göstererek yol alıyor.. şakül gibi düz olsa çok çok iyi lakin, ben böyle fişek yapan bol taklalı kuşları da severim.. ayrıca ekeliğini görmek gerek herşey değişebilir.

kuş ayrıca yüksek alıyor tam bitmemiş yorum için çok erken..

Allah sahibinin gönlüne göre versin Maşallah..

omer06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
satılmış uzunömer
Meslek
işletmeçi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

maasallah taklalı baslamış ama tam fisegini oturturmamış zamanla daha iyi olur insallah takip edipp görmek lazım kusu ucuranın emegine saglık kazasız belasız ucurrur insallah saygılarımla.

bambam

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ateş
Meslek
harita mühendisi
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

allah nazardan kazadan beladan saklasın çok keyif verdi bana dahada düzelecektir bu kuş ekeleğinide göreceksin kardeş :tamam:

serkankutas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serkan kutas
Meslek
ögrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

salemün aleyküm adem bey allah nazrdan saklasın öncelikle emegine saglık insan oglu hz ademden bu yana böyle bi kus izlemedi türkiye cumhuriyeti aya uydu göndermedi ama sayenizde bi kus gönderdi böyle güzel oynayan kusların videolarını siteye koydunuz icin ayrıca tesekkür ederiz sagolun

serkankutas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serkan kutas
Meslek
ögrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ist'dan adem yılamaz ın yeni başlayan beyaz yavru

kimse kusa bok atmasın ben anasınıda izledim soyunu sopunuda kusların eke oyunu bi baska yeni besleyenler olumsuz etkilenirmiş siz önce kus ucurun buraya videosunu koyun ondan sonra sizi örnek alırlar zaten kusculukta bu var baskasının ki bi bok etmez sizinki ejderha olur

Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

serkankutas' Alıntı:
kimse kusa bok atmasın ben anasınıda izledim soyunu sopunuda kusların eke oyunu bi baska yeni besleyenler olumsuz etkilenirmiş siz önce kus ucurun buraya videosunu koyun ondan sonra sizi örnek alırlar zaten kusculukta bu var baskasının ki bi bok etmez sizinki ejderha olur

SERKAN KARDESİM SAKİN LÜTFEN KONUYU TARTISMALARDAN UZAK TUTALIM HERKES SİZİN GİBİ DÜŞÜNMEYEBİLİR SİZ YORUMUNUZU YAPMISSINIZ BEGENMİSSİNİZ NE GÜZEL HER KESİN BAKIS AÇISI FARKLI ELESTİRİLER OLACAKDIR OLACAKKİ EKSİKLİKLER FAZLALIKLAR FARK EDİLEBİLSİN BURADA HEPİMİZ OLARAK KİMSEYE KENDİMİZ GİBİ DÜSÜNMELERİNİ SÖYLEYEMEYİZ HER KES KENDİNCE GÖREBİLDİKLERİNİ DOGRU SANDIKLARINI SÖYLERLER NORMAL KARSILAMAK GEREK

BURASI BİR PAYLASIM ORTAMI KARSILIKLI BİRBİRİMİZİ ANLAYABİLDİGİMİZ SÜRECE DAHADA GÜZELLİKLERLE KARSILASABİLİRİZ ORTAMI SIKINTIYA SOKACAK SÖYLEMLERDE BULUNMAYALIM LÜTFEN
SAYGILAR

Bahadirihtiyar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bahadır ihtiyar
Meslek
----
İkametgah
Erzincan
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

serkankutas' Alıntı:
Kuş Paylaşılmış ki Yorum da yapılsın Tebrikde edilsin.. Video atan yorumlarını yazmayın diye bir not düşmemiş. Kuşları soyu sopu yada karakteristini bilmeyiz ama kuşu o kadar çekipte sonunda bir inişini çekmemek herkezi şüpeye sokar. O kadar altında oturup da sefer çekipte son inişinde 2 takla çekmemek ilginç. Bizim kuşa iyi kötü dememize yada besleriz beslemeyiz dememiz bişey yapmaz. Yanlız biraz sakin olun. Herkez iyi yorum yapacak bişey yok. Belkide iyi kuştur ama izleyen anlamıyordur. Kötü der :))

Kuşun oyun tarzı biraz sıkıntılı şuanda zamana bırakmak lazım ama Sonu umuruyoruz verilen emekler değer.
Bide Lütfen kuşun sahibi kuşu savunursa seviniriz Her Kafadan bir lakırtı çıkmasın..

Anası babası güzel diye kuşun güzel olması gerekmiyor. 5 parmak bile birbirinden farklıdır. Sonuçu görmeden lakırtıya gerek

Uçuranın Emeğine sağlık. Umarız aradığı bir hayvan olur. Her zaman ağız tatıyla Beslerler

imprezablue

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
adem yilmaz
Meslek
tic
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ist'dan adem yılmaz ın yeni başlayan beyaz yavrusu

Herkeze selamunaleykum... Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum,güzel temenniler güzel sözler,veya eleştiriler,hersey çok güzel.fakat her yapılan övgü veya eleştiri kisiyi basarıya götürecek sekilde olmalı aksi halde insanlar kırılır üzülür,hayatta hicbirsey insanları kırmak ve incitmek için geçerli sebep değildir,hele konu sosyal bir paylaşım olan kuş ise!
Konu başlığında belirttiğimiz gibi video çekimi yapmaya çalıştığımız kuşu,matbaaci Bahadır ve orhan kardeslerden aldık
İst da uçurmaya başladık,zaten basta belirttiğim gibi kuş dik ve Duzgun çıkmıyor ve hiçbir sekilde iddali bir cümlede kullanılmadı,ama inşallah kuşun sonu güzel ve doyurucu olur herkez gibi bende merak ediyorum,buna ilk önce kuşun soy ağacına sahib olan matbaaci abiler sonra biz seviniriz.
Bütün güvercin meraklısı arkadaşları selamlıyorum,hayırlı ve bereketli bir ramazan ayı geçirmenizi temenni ediyorum...

serkankutas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serkan kutas
Meslek
ögrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

yanlız orda ince bi nüansı yazmayı unutmus adem bey o kusun uctugu gün havada 36 derece sıcaklık vardı ve nem oranı% 80 di ve ona rahmen o kus bu basları cıkardı helal olsun derim o kusa adem beyin tek hatası inisinide cekseymiş iyi olurmus ama ben defalarca izledim bos attıgını hic görmedim kus inerken aglıyo resmen ve kus basını yaptımı en az 8 dakika kayıp görünmüyo burda videoda nedense atısı kısa yapmıs ama kusun atısı cok uzaktan tıpkı anası gibi

hüseyin turan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin turan
Meslek
kuşçu
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

imprezablue' Alıntı:
Herkeze selamunaleykum... Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum,güzel temenniler güzel sözler,veya eleştiriler,hersey çok güzel.fakat her yapılan övgü veya eleştiri kisiyi basarıya götürecek sekilde olmalı aksi halde insanlar kırılır üzülür,hayatta hicbirsey insanları kırmak ve incitmek için geçerli sebep değildir,hele konu sosyal bir paylaşım olan kuş ise!
Konu başlığında belirttiğimiz gibi video çekimi yapmaya çalıştığımız kuşu,matbaaci Bahadır ve orhan kardeslerden aldık
İst da uçurmaya başladık,zaten basta belirttiğim gibi kuş dik ve Duzgun çıkmıyor ve hiçbir sekilde iddali bir cümlede kullanılmadı,ama inşallah kuşun sonu güzel ve doyurucu olur herkez gibi bende merak ediyorum,buna ilk önce kuşun soy ağacına sahib olan matbaaci abiler sonra biz seviniriz.
Bütün güvercin meraklısı arkadaşları selamlıyorum,hayırlı ve bereketli bir ramazan ayı geçirmenizi temenni ediyorum...

ADEM BEY SELAMLAR;
KUŞUN HATALARIDA,DOĞRULARIDA ELBETTE YAZILACAK BU KAYBETTİRMEZ KAZANDIRIR.EMEK HARCAMIŞSINIZ SONUÇTA ORTAYA BİR ŞEY Ç.IKMIŞ BEĞENENDE OLACAK BEĞEBMEYENDE AMA EMEĞİNİZİ KİMSE HOR GÖRMEZ EMİN OLUN.
KUŞ İÇİN ELEŞTİRİYİ SİZDE YAPMIŞSINIZ TEBRİK EDERİM.ÖZ ELEŞTİRİ YAPABİLMEK ÇOK ÖNEMLİ.ÇÜNKÜ NE SORUN ÇIKIYORSA BURADAKİ ÜÇÜNCÜ DÖRDÜNCÜ İNSANLARIN YORUM TARZINDAN ÇIKIYOR.BENDE ELEŞTİRDİM SOHBET BÖLÜMÜNDE BU KUŞU HEDEFTE BEKLEYİŞİ,ESNEMESİ ,FİŞEKTE YATIRMASI BİR OYUN KUŞU İÇİN HATALI DURUMLAR.AMA EMEĞİNİZİ KİMSE HOR GÖRMEZ EMİN OLUN...İNŞALLAH BURADA HEP BİRLİKTE KENDİMİZİDE KUŞLARIMIZIDA GELİŞTİREREK DAHA GÜZEL SONUÇLAR ÇIKARACAĞIZ....
SAYGILAR.......

Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

insanlar arasında fark ufak gibi görünür

ancak bu ufak fark büyük farklılıklara yol açar

ufak farklar kişilerin tutumlarıdır

büyük farklılıksa bu tutumların olumlu yada olumsuz oldugudur

onun için her tür elestiri yapılabiliniyor ama elestirirkende yıkıcı olmamak gerek ortada emek var

allah herkesin emeklerinin karsılıgını fazlasıyla verir insallah bu platformda paylasım alanında hepimiz olarak bir sekilde kolkola yürüyebilmenin amacını gütmeliyiz ki ortaya daha güzel paylasımlar arkadas ve dostluklar ve bilgi birikimi çıksın ve hepimiz olarak kazanan olalım

mükemmele odaklanmak iyidir kişiyi her zaman daha iyiye tesvik eder ancak bu devamlı elestirme hakkı ve yıkıcı olma izlenimi vermemeli aksi halde hayli rahatsız edici biri durumuna düsebiliriz bu duruma düşmemek için öncelikle kendimize çözüm sunamayacagımız konular hakkında elestiri yapmama sözüde verebilmeliyiz bir seyi yada bir kişiyi elestiriyorsanız

o konuda gerçekden ne yapılmasını gerektiginide söyleyebilecek durumda olmalıyız
saygılar

mahmutabiks

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mahmut tuğlu
Meslek
öğretmen
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

abi bı yorum yazdık ne kadar tepkı verdıniz yani kuşu beyenmedım dogru Benım kusum kendıme alın 3 gunluk yavru http://www.facebook.com/photo.php?v=101 ... =3&theater ızleyın isal olAN vıdeoya gelınce o kus sıvasta kış yavrusu ıdı bı de askerdım ılgılenemedım sımdı ankara cubuk sanayıde okullar acılana kadar ordayım sukur kusumuz var o zamana kadar kuşumuz kapımızda ucar gelen mısafırımız olur ızler ben bu vıdeodakı kuşu bıle bicimsız buluyorum ne tAKLASI TAKLA NEDE OYNAYISI BIZ BUNU BEgennip kuyMUYORUZ ELESTIRIYE GELEMIYORSUNUZ SIZI TEMIN EDRIM DAHa GUzellerını yEYTISTIRIP BU RADA YAYINLAYACAGIM SAYGILAR BIDE UZAYA GITTI DIYE YORUM MU OLUR ne cok sevıyorsunuz SAKKAGI

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

Güzel kuş maşallah tüyünce hayrını görün herkez iyi kötü fikrini sunacak eleştiriye açık olmak lazım kuş sahibi zaten iyisiyle kötüsüyle söylemiş eksikliklerini takdir etmek lazım yorumlardada görmedim kimse kuşa bok atmadı butür söylemlerde yanlış tasvip etmiyorum.

serkankutas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serkan kutas
Meslek
ögrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

mahmut kardesim tartısmaya girmek istemiyorum ama senin koymus oldun videoyla bu kus nasıl kıyaslıyon gercekten cok merak ediyom işte benim dedim gibi gargaya yavrusu şahan gelirmiş misali hepsi bu :hhh: :hhh: :)))

Yasin18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yasin Ekizce
Meslek
Memur
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

Emeğinize saygı duymakla birlikte, nacizane düşüncelerimi ifade etmek isterim.

Öncelikle kuşun bu masafede oynamasa iyi yanlız kuş bazı meziyetleri eksik gibi bir de kuşun iniş anı çekilmemiş taklasız mı iniyorda çekilmedi. ? işareti

Konumuna göre iyi bence henüz yavru olduğu seöyleniyor 3-4 telege gelince tekrar bir video çekerseniz iyi olur...

Saygılarımla

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

mahmut kardeşim kuşun mükemmelmiş ! öyle kuşlar beslersen bu şekildeki kuşlara kıyıcı yorumlar yapman normal, senin kuşun ayarında olabilir mi bu kuş, tabiki haklısın videoya alınmaya değmez bi kuş, hayrını gör ^^7^^ metre oynayan kuşunun kardeşim, selamlar...

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

bi de sana şunu söyliyeyim video çekiminle alakalı da benim şüphelerim var, kuş küt diye kümesin önünde bitiyor 10 larca kez durdurup oynattım videoyu ama inandırıcı gelmedi kopuk bi çekim, sanırım montaj...