KAYSERİDEN MURTAZA İŞŞGÜZAR İLE YAPILAN RÖPÖRTAJ

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
sayın erdem bey kayserıde oyun kusunda gruplasmış çeteler var sırketler var bunların basındada murtazanın ekıpı gelır bu ekıp bır kac kısıden kuruludurmurtazanın kusu ıyı olmasa bıle bu ekıp sana dıgerıne overek yalan soyleyrek kusun satılmasını saglarlar senın elınde daha ıyı kus olsa sen gelsen yabancı olarak benı sorsan aynısının daha ozlerı bızdede var dıyerek kendılerıne senı yonlendırırler benım bunlarla hıle ıle yalan ıle kus satan bu kısılere acmıs oldugum savas bu yuzdendır murtaza etrafına 3- 5 yalaka ınsanla bu işı goturmektedır bunuda ancak benım gıbı yureklı delıkanlı ınsanlar karsı cıkmatkta mucadele etmektedır ayrıca benımde bu sıtede YABANININ OZLERI DIYE KONUM VAR bakabılırsınız slmlar

fatih_27su

Kayıtlı Kullanıcı
market çi cengiz abi benden sanırım oldukça büyüksünüz yalnız ali abinin söyledginie katılıyorum insan lar kuş satmak için avradının çocugunu üzerine yeminler edip kuş satan çok bu türkiye de sizde ben hiç görmedim duymadım diyorsanız oda sizin düşün ceniz saygı duymak gerekir yalnız ali bey dogru söylüyor bir tüy satmak için anansını avradının yerine koyanlar var (( ben sizin tartışmanıza karışmış olmayayım ama malesef öyle)) neler gördüm....... sagılar

erdem22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdem günay
Meslek
öğretmen
İkametgah
Edirne
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bilgilendirmeniz için teşekkürler. söylediklerinizin hepsi doğruda olabilir bilemiyorum. eğer haklıysanız size haksızlık etmiş olurum eğer değilseniz siz haksızlık etmiş olursunuz. bu konu hakkında konuya hakim olmadan yapmış olduğum yorumdanda pişman olmuş durumdayım. bu polemik beni aşar. karşı tarafta murtaza bey cevap hakkını kullanamadığından bu konu uzar gider (hasta olduğu için büyük geçmiş olsun diliyorum). en güzeli bu konuyu dallandırıp budaklandırmamak bence siz elinizdeki soyu besleyin murtaza bey elindeki soyu beslesin. isteyen istediğine kuş satsın. isteyen istediğinden kuş alsın.

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
fatıh kardesım burdakı konu ınsanların kısılıklerıne karsı acılmıs savas degıl alı işi karıstırıp analarını avradını cocugunu işin icıne sokmak ıstedı kendınınde avradı hanımı cocugu var onların kusunan alakası ne olabılırkı bunlardan bahsedıyor mesele burda vıdeo cekılmıs vıdeoda mılletın gozunun icıne baka baka yalan soylenıyor ordakı kusları gosterıp bunlar yabanın kanı ozlerı dıye mıllete yutturuluyor bende acıklama yapıp o kusların yabanı kanını ozlerı olmadıgını hıc bır alakasının bulunmadıgını belırtım meselemez budur haksızlıkları onlemek insanları durustluge davet etmek yalakalık yapan ınsanları acıga cıkartmak sahtecelıgı onlemek masa bası kusculuguna son vermek kayserı zaten tanıyorda dısardakı arkadsların boyle sebeke kus cetesı ınsanları tanırlarsa tuzaga dusmelerını onlemek bunun ıcın caba sarfedıyorum saygılar

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
cengiz bey konuyu uzatmanın hiç geregi yok atmışsınız yabani soyunun resimlerini anlayan baksın
siz gerekli ikazlarda bulunmuşsunuz muhatabınız cevap hakkını kullanmasını beklemek nacizane daha isabetli bir karar olur diye düşünüyorum

otello86

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet türküm
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selam arkadaşlar kayseriden yazıorum murtaza biye nasıl ulaşabilirm acaba

sait11063

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sait adıyaman
Meslek
serbest
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
HERKESE SELAMLAR BEN BU YAZIŞMALARDAN KONUŞMALARDAN ŞUNU ANLADIM DIŞARIDAN BİRİ OLARAK İKİ TARAFTA ŞİRKETLEŞMİŞ REKABET İÇİNDELER PASTAYI BÖLÜŞEMİYORLAR ANLAŞILAN SİZLERE TEŞEKKÜRLER BU ŞEKİLDE DAVRANARAK BİRBİRİNİZİ AÇIĞA VERDİĞİNİZ İÇİN YOKSA BİR ÇOK MASUM İNSAN İKİ TARAFDANDA TEMİZ SAF DUYGULARLA GÜVERCİN ALMAYI DÜŞÜNECEKTİ ARKADAŞLAR UYANALIM BU PARA CAMBAZLARINA PARALARIMIZI KAPTIRMAYALIM BUNLARIN ELLERİNDEKİ KUŞLARDAN İNANIN HEPİNİZİN ELLERİNDE VARDIR UYANIK OLUN KENDİNİZİ BU ÇIKAR KAVGASI İÇİNDE BULUNAN İNSANLARA KAZIKLATTIRMAYIN

aydoganyucel

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
aydoganyucel
Meslek
esnaf
İkametgah
Yozgat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
slm arkadaşlar. ben bütün yorumları okudum..! burda gercek yazan biri varsa bence sait11063 kardeşimizdir. bencede biraz ticarete akmakta bu işin sonu..! herkeze saygılar

ENSAR58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ilker kilic
Meslek
firinci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamlar oncelikle tamam murtaza bey guzel anlatiyorda icraat varmi kayseri kusu alti aylik kustur yavruyu yumurtayi gordumu fis biter sivasin kuslarindan cok gitti kayseriye ama goreuyoruz malesef irki bozmuslar

hijacker38

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
saban has
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yakışmıyor....

perfotakla

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakkı Ülker
Meslek
İlahiyat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Burada videoyu izleyemiyorum ancak daha önce izlediğim bir roportaj olduğu için güzel ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Dahası da olursa güzel paylaşımlar olmuş olur ...

urfalı nihat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
nihat güngördü
Meslek
dj danışman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuşa meraklı bu işe gönül vermiş iyi bir usta .

hüseyin turan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hüseyin turan
Meslek
kuşçu
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
BENCE BÜTÜN KUŞÇU ARKADAŞLARIN DİKKATLE İZLEMESİ VE DİNLEMESİ GEREKEN BİR VİDEO.MURTAZA BEY BİLGİSİNİ VE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM KENDİ ADIMA.
GERÇEK BİR USTA....
SAYGILAR MURTAZA BEY..............

kayeriliali

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali Olgun
Meslek
serbest
İkametgah
Kayseri
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Sevgili murtaza abinin adına teşekkürler...

urfalı nihat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
nihat güngördü
Meslek
dj danışman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
diline saglık

silverside

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Sercan Azsöz
Meslek
Serbest Meslek
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
güzel video emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
perfotakla' Alıntı:
Burada videoyu izleyemiyorum ancak daha önce izlediğim bir roportaj olduğu için güzel ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Dahası da olursa güzel paylaşımlar olmuş olur ...

Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kayeriliali' Alıntı:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WxqN1z5SYwQ&feature=mfu_in_order&list=UL[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jGNIkjcJLr8&feature=related[/youtube]
:tamam:

H

Halil AKSAY

Sevgili kuşçu arkadaşlar yollamış olduğunuz övgü dolu bu iyi niyet mesajları için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bazı değerli kardeşlerimizin soruları olmuş elimden geldiği kadarı ile cevaplandırmaya çalışayım.Öncelikle Osman0606 nicli kardeşimizin sormuş olduğu soru çoğu bölgede perçemli olarak bilinen kayseri ve çevresinde ise kekilli olarak bilinen beyaz dişinin murtaza abinin kuşları ile aynı kandan olup olmadığını sormuş.

Beyaz kekilli dişinin murtaza abinin kuşları ile hiçbir kan bağı yoktur.Bu dişi yine kayseri ve çevresinde kendini kanıtlamış 20 yıldan beri tek bir damar ( kan ) besleyen sevgili Hüseyin Candaş abimizin kuşlarındandır.Sevgili Hüseyin Candaş ın uçum ve görüntü videolarına kuşcudiyarı.com dan ulaşabilirsiniz.

Şimdi sevgili erdem22 kardeşimizin sorusuna gelecek olursak.Sevgili erdem kardeşim bu kaba ve silik ( ince tüy ) meselesi seninde ifade ettiğin gibi videodan veya buraya yazarak anlatılacak bir konu değil burada satırlarca bu konudan bahsetsek bile mutlaka ve mutlaka bu tüy konusunu bilmeyen kardeşlerimiz hataya düşerler.Şimdi ben her ne kadar ince tüy şu şekilde olur kaba tüy şu şekilde olur desemde sadece teorik yüzeysel bir bilgi vermiş olurum.Asla kimseyi yanıltmak istemem sonuçta bu oyun kuşuna verilen emek ortada hepimizin başında.Onun için sevgili erdem kardeşimizin sorusuna şu şekilde cevap vermek istiyorum.bu tüy konusu mutlaka ve mutlaka görsel olarak tüy konusunu bilen biri tarafından hayvan ele alınarak elimizin parmaklarımızın o hassasiyeti o ince nuansı canlı olarak yaşayarak bu konuyu daha iyi kavrayabilirler.Çünkü bu konu tamamen dokunma hissetme konusu.Her nekadar sanal olacak olsada bu konu hakkında tecrübesi olan bir abimizi sizler adına ziyaret edip bir röpörtajımız olacak.

Bütün kuşçu arkadaşlara saygı ve sevgilerle KAYSERİLİ ALİ