Kızılsinekli Erkek

canavar109

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selim demirel
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Maşallah abi Aynı şekilde bendede bi mavi vardı eski formunu tam yakalamış olmasada ona yakın şimdi ucurmaya devam edıyorum yaza doğru inş eskisi gibi olur... Güle güle besle abi

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar.
Bu sabahki antrenmanda kaydedebildiğim kadarıyla ekliyorum...
Khalid
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ehBYp_HApr8[/youtube]

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ilhan Kösedag' Alıntı:
Kuş ile ilgili görüşümü belirttim, bu demek değildir ki benim söylediğim şekilde olacak kuşun sonu. Ben tecrübelerime ve bilgime dayanarak söyledim. Kuş ortada sahibi de gerçekten mütevazi ve alçak gönüllü bir arkadaşmış yazışmalardan anladığım kadarıyla sonu ne olursa olsun çeker koyar yine bakarız. Bilgi ve tecrübelerimizi sınamış oluruz, sonrasında karar verir kimler hayran olacaksa...

Yorum yazan arkadaşlardan Ali Demir demiş ki ; 'kuşta önemli olan mesafe ve takla sayısı değildir , sistemdir !'. Sistem dediği stil olsa gerek! Stilden kasıtta uçum stili, takla stili, oyun ve atış stilidir! Sıradan ve basit olmayan kendine(soyuna) özgü nitelikli olarak sergilerse belittiklerime dair bu kuşta uçum stili şu, takla stili bu vs şeklinde degerlendir olur. Vidyodaki kuşun üstün uçum, atış, takla ve oyun stili olduğunu düşünenlere saygı duyuyorum, gezip çeşitli kuşları da izlemelerini tavsiye ediyorum.

Kaldı kuş 3 yada 5 m gidiyorsa o kuşa oynuyor da denmez, oyununda bahsedilmez, sistemi-stili falan sonraki hikaye! Kuş önce oynayacak! O nedenle kuşun stili önemlidir evet hemde çok önemli ama stilden bahsedilecek kuş önce azami uçum, fişek, takla, atıi ve iniş özelliklerini sergilemeli!. (Daha önce ki makalelerimde bunun üstünü çizdim ama stilin ne olduğu üzerine de yazışmamız gerekir bu açık! )

Saygı ve sevgilerimle...

arkadaşım gazeteci olduğundan mı sadece demogoji yapıyorsun ? stil olsa gerek ne demek ? stil değil türkçe yazdım sistem !!! Türkiyede kuşun genel uçum ve oyun düzenine sistem deriz, sen neredesin orada ne derler bilmem , şimdi sen diyorsunki bu kuş olsa olsa 2 3 takla 1 direk kurtarır ... nereden biliyorsun ? sana adam sormadı ki bu kuş sonralarda ne yapar , video atmış gördüğünü yaz geleceği değil , bu kuşların ortak özelliği kısa kısa başlarlar ne biliyosun da yazıyosun metresını taklasını ? herkes aynı şarkıyı söyler elde neler var şarkısı , ne var kardeş Allah aşkına at video da bi görelim , nereyi gezelim yaz da bilelim yanlış gitmeyelim , bu kuş yavru bakmış eke yanılma ama , burada yavru oyunu anlatmayasın eke kuşu ilzeyip , bu arada daha önceki makalelerin nerede ben kaçırmışım bi okuyayım :) stili tam anlayamamışız bi başlık açıp orada daha detaylı anlatırsan engin bilgilerinden yararlanalım geri kalmışız...

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba,
İlhan Bey yazınızı pek dikkatli okumak fırsatı bulamamıştım.
Tekrar Ali Ağabey'in cevabının içinde görünce dikkatimi çekti.
Kuşun 3-5 metre giden kuşun hareketlerinin oyun sayılmayacağını belirtmişsiniz.
Bir çok kupa tüzüğünde 10m altındaki oyunlar geçersizdir yazar zaten. Yeni bir şey değil yazdığınız...
Ancak, takdir edersiniz ki burada kupaya uçan bir kuş söz konusu değil.
Ama benim için kuşun ne yaptığı değil, yaptığını NASIL yaptığı önemli.
Bu kuşu da sevdiğim, ondan bir şeyler beklediğim için arkadaşlarla paylaşmak ihtiyacı duydum.
Ama, böyle bir şey de yazıldığını gördüğüm zaman üzülüyorum.
kuş 3 yada 5 m gidiyorsa o kuşa oynuyor da denmez, oyununda bahsedilmez, sistemi-stili falan sonraki hikaye! Kuş önce oynayacak!
Nereden de attık şu videoyu diyorum.
Herkesin emeğinin karşılığını alması temennisiyle...
Khalid

kenalp

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan alpaslan
Meslek
Makina mühendisi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kadir maşallah. Uçumla eksiklerini kapatır inşallah.

A

Anonymous

O kupa kuşlarını da biliyoruz.. Biz yarışma kuşu mu besleyecegiz,zevk kuşu mu besleyecegiz?
Yoksa öze yakın Mardin,Urfa ırkı özellikleri yansıtan kuşlar beslemeye mi çalışacagız?

M.TURAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
M.TURAN
Meslek
KAMU
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selamun Aleyküm
Maşaallah Kadir kardeşim kuş henüz hazır değil ama her uçurduğun gün üzerine koyuyor.Benim kanaatime göre bu kuş çok istikbal vaad ediyor sonu iyimi kötü mü olacak azimle uçurmaya devam edersen bunu sana kuşun kendisi söyleyecek o zaman yapılan olumlu veya olumsuz yorumlar cevabını bulmuş olacak.Emeğine sağlık olsun ,paylaşım için çok teşekkür ederim.Selamlar

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Kenan Abi, Metin Abi ve Mustafa Abi,
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Kuş uçurup,bir de kaydederek paylaşan ağabeylerimin yorumları benim için çok daha kıymetli.
gelgel1900 size de teşekkür ederim.
Ancak,profil bilgilerinizi düzeltin ki size isminizle hitap edebilelim.
Selamlar.
Khalid

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Maşallah Kadir abi,
Her uçumunda ilerleme kaydediyor,bunuda açıkça görebiliyoruz.
Hele ki bazı seferlerinde çok çok iyi gidiyor.10-15 kere daha kaldırıldığında tamamen oyununu oturtmuş olacağını düşünüyorum.Son oyunu ile ilk oyunu arasındaki farkı da çok rahat göreceğiz
VERİLEN EMEK ORTADA , BİZEDE VERİLEN EMEĞE KARŞILIK TEBRİK ETMEK DÜŞER...

Saygılarımla..

Not:Bazı kişisel ego üzerine yazılmış yorumlara takılmamalısın.İnsan elinde olmayınca başkasının kini de çekemiyor bu yüzden tahrik etme çabasına giriyor.KUŞ VE KUŞTAKİ İLERLEME ORTADA.Bu yüzden onlara takılıp kendini boşa üzme.

bedez_38

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
süleyman DUMAN
Meslek
kuşcu
İkametgah
Kayseri
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
selamın aleyküm kadir kardeşim maşallahı var kuşunuzun antremanları çoğaldıkça performansıda eminimki yükselecektir hayırlı günlerde uçurun. saygılar

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Yorumlarınız için teşekkür ederim Kerim, Süleyman Bey.
İmkan buldukça uçurmaya gayret ediyorum.
İşlerden dolayı yine biraz istirahat edecek.
İnşallah gelince kaldığımız yerden devam ederiz.

myazıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mustafa YAZICI
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
S.a Kadir abi şak şakcılardansınız herhalde? :D :D Bosnadan selamlar... :heyo:

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
myazıcı' Alıntı:
S.a Kadir abi şak şakcılardansınız herhalde? :D :D Bosnadan selamlar... :heyo:
A.s kardeşim hemen de olayı çözmüşsün. :haha:
Sen gelip antrenman verme, sonra biz şak şak besleyelim :)
Oyunlular senin, şak şaklar benim olsun.
Bosna'ya, Aliya'ya ve şehitlere selamlar...
Khalid

ince memed

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Bektaş
Meslek
kamu
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Futbolcu vardır,hamuru çok iyidir,ara sıra kötü oynasa da zamanla toparlayıp,gerçek gücünü gösterir.Bu kuş ta hamuru iyi kuşlardan.

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim Mehmet Ağabey.
İnşallah uçurabildikçe yine iyi-kötü paylaşmaya çalışacağım.
Selamlar
Khalid

ilhan Kösedag

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Silinmiştir
Meslek
Silinmiştir
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bire bir kişisel tartışmaya girmek istemiyorum, ihtiyaç olan kişisel tatmin için girişilen tartışmalar değil.Bu nedenle önce de söylediğim gibi ben gördüğüm üzerine yorumumu yazdım. O haseble kuş ortada sonunu da görürz hep birlikte! Umarım yanılmış olurum ve kuşun sahibi arkadaşımız da emeğinin karşılığını almış olur. Vidyodaki kuşun sahibi arkadaşımın da vakit darlığından ötürü kuşu uçuramadığı belirtilmiş. Ne zaman uçurup 'tamamdır' dediğinde kuşun son halini de koyarsa sevinirim.Ali Demir arkadaşım makaleler nerde demiş Kuş kırmak nedir? Bir soy nasıl korunur? başlığı altında bu linkte http://www.kuscular.org/taklaci-guv...irmak-nedir-bir-soy-nasil-korunur-t16714.html var. Ayrıca üye ismimin üzerine tıkladığınızda da geçmiş yazılarıma ulaşabilirsiniz. Sizde ne var demiş ben işim icabı kuşlarla ilgilenemedim uzun süredir buna ragmen iki ay yatmış olan, kanadı kuyruğu da yarım olan bir kuşumun vidyosu var sitede bu linkten ona da bakabilirsiniz Ali kardeşim http://www.kuscular.org/taklaci-guv...ri/ilhan-kosedag-gok-yavru-viyana-t18798.html

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Maşallah sağlıkla uçurun . selamalrŞEEF

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ilhan Kösedag' Alıntı:
Bire bir kişisel tartışmaya girmek istemiyorum, ihtiyaç olan kişisel tatmin için girişilen tartışmalar değil.Bu nedenle önce de söylediğim gibi ben gördüğüm üzerine yorumumu yazdım. O haseble kuş ortada sonunu da görürz hep birlikte! Umarım yanılmış olurum ve kuşun sahibi arkadaşımız da emeğinin karşılığını almış olur. Vidyodaki kuşun sahibi arkadaşımın da vakit darlığından ötürü kuşu uçuramadığı belirtilmiş. Ne zaman uçurup 'tamamdır' dediğinde kuşun son halini de koyarsa sevinirim.Ali Demir arkadaşım makaleler nerde demiş Kuş kırmak nedir? Bir soy nasıl korunur? başlığı altında bu linkte http://www.kuscular.org/taklaci-guv...irmak-nedir-bir-soy-nasil-korunur-t16714.html var. Ayrıca üye ismimin üzerine tıkladığınızda da geçmiş yazılarıma ulaşabilirsiniz. Sizde ne var demiş ben işim icabı kuşlarla ilgilenemedim uzun süredir buna ragmen iki ay yatmış olan, kanadı kuyruğu da yarım olan bir kuşumun vidyosu var sitede bu linkten ona da bakabilirsiniz Ali kardeşim http://www.kuscular.org/taklaci-guv...ri/ilhan-kosedag-gok-yavru-viyana-t18798.html

KUŞUN DAHA ŞIMARMA AŞAMASINDA OLMASINA RAĞMEN BAK ORAYA MAŞALLAH DEMİŞİM ARKADAŞIM , YAVRU KUŞUNA BUKADAR İYİ NİYETLİ YAKLAŞILMIŞKEN SEN YAVRU BAKMIŞ EKE KUŞA KEHANETTE BULUNUYORSUN , BEĞENMEDİM DERSİN EN FAZLA , BU KUŞUN YAPACAĞI BUKADARDIR DEMEK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL BENİMDE SENİN KUŞUNA DEMEK HADDİME DEĞİL YANLIŞ ANLAMA, HA DERSİN EL DE SENİN AĞIZDA , AMA SEN DEDİKÇE BEN DE SANA YAZARIM,ÇOK DA ISRAR EDERSEN İYİ ORAYA BURAYA YAZMAYLA KUŞÇU OLUNMAZ GÖSTER İYİSİNİ 5 DİREK GİDENİNİ DEVAMLILIK GÖSTERENİNİ DE HEP BİRLİKTE Bİ KUŞ DERSİ ALALIM SENDEN DERİM, ZATEN EMEĞE SAYGI DUYMAYAN NE KADAR İNSAN VARSA KULLANDIKLARI FİKS CÜMLEDİR UCUR DEYİNCE ^^ VAKTİM OLMADIGINDAN KUŞLARLA İLGİLENEMİYORUM^^ BİZ BEKLERİZ DOSTUM NE ZAMAN VAKTİN OLURSA O ZAMAN İZLERİZ BİZ HEP BURADAYIZ...

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
üye paylaşımlarının nasıl bulunabileceğini kuş kırmanın ne demek oldugunu soyun nasıl korunacagını biliyorum ben arkadaşım sen müteessir olma , da ihtiyaç duymadım paylaşımlarını okumaya , aşağı yukarı 15 yasındakı bi çocuga da sorsak senin yazdıklarını yazar muhtemelen , bize laf değil icraat lazım , yani kadir senin makalelerini okuyup bu kuşu beslemekten mi vazgeçsin :D Hasbinallah... bide işim icabı demişsin de burdaki herkes de avare değil herkesin kendine göre işi gücü var , zaten bu durumdayken kuş uçurur genelde insanlar , neyse ya burada sen tarzda düşünen insanlarla en çok ne hikmetse ben denk gelirim hep uzar gider , herkes kuşuna baksın gardaş büyük konuşma ki yazma ihtiyacı duymiyim...