Yavruyu Elle Beslemede Kullanılan Yemler

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bezelye pompasıda olabilir o farklıdır 2 haftadan sonra kullanılabilinir.Önce bir miktar su cekip pompaya sonrasında cubuga bezelye dolduruyorsun , pompayı sıkarak su basıncı yardımıyla bezelyeler yavrunun kursağına gidiyor.

Ekli dosyalar

A

Anonymous

Teşşekürler bilgileriniz için yarın temin ediecmkat şuan kuşların ikiside çok ac barıyolar elimde enjektör mevcut kuşa nasıl vermeliyim acaba..

A

Anonymous

Evet gökay bey ben bezelye bompasını youtubdan izlemiştim fakat temin edememiştim tam olarak aradığım şey bu. Fakat nerden temin edicem ??

gencoahmet

Yönetici
Yardımcı Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşlerim yavru yok ağızla yok biberonla yok pompayla tek amaç hep yavru büyütmek palet yemin yumurta için olanı var ya ( toz gibi olanı) hatta pompa veya yağdanlığı biraz sıcak su ile iyice çalkalayıp pompanın veya yağdanlığın deliğinden muhabbet kuşunun yemi geçecek gibi boza kıvamına gelinceye kadar iyice çalkalayın eğer 5-10 adet muhabbet yemi 3-4 kenevir veya bezelyeyi gagayı kırmadan içeri atın boza kıvamındaki yemi çok fazla içeri atmayın çünkü biraz dan o yemler daha genleşecektir gursak taş gibi olacak ondan sonra da malum son çok dikkatli olalım bilmeyenler yapmasın güzelim yavrularınız ölmesin sonra üzülmeyin selamlarımla.

hener

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin Ener
Meslek
emekli
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Ben yavru beslemesinde: Sıcak suya, öğüttüğüm karışık yem ununa, sarı darı (muhabbet kuşu yemi), bebe büskivisi ve biraz mineral (Kımızı kil) ekliyorum. Çorba kıvamında ılık olarak (yavruyu yakacak sıcaklıkta olamasına dikkat) enjektör ile yediriyorum.
bango-guvercinleri/bango-yavrularini-elle-besleme-t14629.html

kuscubası

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
coskun güler
Meslek
mühendis
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
azman , dönek
AsaLet' Alıntı:
http://guvercinbesleme.org/ Burdan sipariş versem uygun olurmu sizce.. ?
Ben elle beslemeye pek olumlu bakmasam da sanırım yukarıdaki linkteki besleme aparatı , kuşa en az sıkıntı veren ve en pratik yöntem diye düşünüyorum. İçerisine çok az mineral taş konularak verilecek karışık yem , beslenmeyi sağlayacaktır diye düşünüyorum.

E

EMRE akhisarli

Arkadaşlar konular daha önce açıldı ama cok dağınık başlıklarda ifade edildi. Bu başlıkta sadece hangi yemi kullanıyorsunuz ne sekilde veriyorsunuz onu tartışacağız.

Yağdanlık tekniğini Pipet tekniğini Şırınga tekniğini biliyoruz ama hangi yemı ne şekilde ne kadar sulandırarak vereceğimizi bu konu altında iyice pekiştirelim.

Mesela yavrununuzun anne ve babası yavruya kusmayı bıraktı veya babası veya annesi kayboldu yavruya kusmayı bıraktı veya eşlerden birini atmaca kaptı eş yavruya kusmayı bıraktı. Hangi yemleri veriyorsunuz ve ne şekilde veriyorsunuz bu konu hakkında yardım almak istiyorum benle birlikte bilmeyen kişilerde bu konu hakkında tecrübe kazanacaklardır.

Şimdi tecrübeli arkadaşları bu başlığa davet ediyorum yorumlarınızı bizden eksit tutmayın.

Herkeze Şimdiden Çok Teşekkür Ederim....

Halil ÖNER Antalya / MANAVGAT
Ben normalde ağzımla bakıyorum bikere civciv yemi bastım ikisi eritemedi ne yapmalıyım eritmeleri için