Yeni Ev Yeni Kümes

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
oncelıkle tavsıyem bır cıft cabuk alısan duz kus al, onları bır hafta kanatları bantlı dısarıda yemle alısınca ufak ufak ucur, ondan sonra asıl besleyecegın kusları al koy kumese.

mertcan21

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mertcan onay
Meslek
Turizm işletme sahibi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Yok
abi bekliyorum işte bi kaç günümüz kaldi ben risk olmadan başarı olacagını düşünmüyorum pek :) önümüz deki bi kaç gün daha dükkanin karşısındaki güvercin uçuran abileri seyredip sigara yakicaz bi kaç gün daha :) azı gitti çoğu kaldi işin en kötü yanıda dükkanda otururkende spor yapmaya gittiğimdede sürekli uçan kuşları görmem hele birisi var filo uçuruyo :) iyice delleniyorum herşeyin çoğu gitti azi kaldi :)

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ee bız bosuna mı kacırdık kusları ::) hep ınsanın ıcı gıdıo bu sekılde, 10 - 12 yasnda kus beslerken, pazardan kus alırdım bazen, eve gelmeden mahallede salardım hevesle :D

mertcan21

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mertcan onay
Meslek
Turizm işletme sahibi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Yok
haha :) abi ben 14 15 yaşındayken çok kişinin canını yaktım :) kuş konusunda yeşilyurtta camiinin yanında ufak 3 blok luk bi lojman vardi hatirlarmısın bilmiyorum 90-120 arası postam vardi ozaman zeytinburnu güngören bakırköydeki kuşçular illahlah etmişti kuşu zeytinburnundan takip edip lojmanın girişinde asker engeliyle karşılaşınca isyan ediyolardi gelen hiç kimseyi geri cevirmedim paraylada kuş satmadim :) ben 17 yaşında babam emekli olunca çıkmak mecburiyetinde kaldik ve kuşların hepsini satmamı isteyen abilere 10 li 20 serli hediye ettim 42 tanesi geriye geldi onlarada şuanda bi ast subay abimiz bakiyo :)

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
haha oda guzelmıs :) ne oldu sımdı senın kumes kusları ucurmaya basladın mı =)

mertcan21

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mertcan onay
Meslek
Turizm işletme sahibi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Yok
yok abicim briket tuğla işinden vazgeçtim kentsel dönüşüm olayı yüzünden yan ve arka binalarimizda çalişma olacak şimdilik sunta veya tahtadan bir kümes yapip yoluma devam edecegim oda istediğim ebatlarda malzeme bulamiyorum değişik bir sinir harbi içerisindeyim :) 2 tane marangozla kavga ettikten sonra kendim yapmanın daha mantıklı bi karar oldugunu düşündüm bugun güngören tarafinda yine malzeme avina çıkacagım çivilere menteşelere kadar herşey hazır lakin ahşap bulamadim bir türlü

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
nasıl bır ahsap arıyosun kı sen? plaka al marangoza kestır yap ben sana yardımcı olurum ıstersen

mertcan21

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mertcan onay
Meslek
Turizm işletme sahibi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Yok
vallahi abicim çok iyi olur bende plaka ariyorum ama gittiğim her marangoz ya işi birakiyorum malzemem yok diyor ( dükkanın için tıkabasa dolu ) yada parayı alip çamura yatıyor haliyle bende sinirleniyorum bildiğin bir dükkan var ise arkadaşın samimi dostun :) gidip hemen konuşabilirim abi öğleden sonra

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
senın araban yok mu? ıkıtellıde bır yer var orada hem plaka alıp hem de kestırebılırsın. bı kac yer var tanıdıgım, ama nasıl plaka ıstıosun sen kac mm

mertcan21

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mertcan onay
Meslek
Turizm işletme sahibi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Yok
15 16 mm arası abi arabam henüz yok malesef :) dükkanı yeni actim bi kac aya insallah oda olucak ikitelli tarafinda cok varda benım aklimda değişik düşüncelerim var inşallah yapabilirsem köpek kulubesini modifiye edicem 1tane iyice sinirlerim bozuldu ve hirslandım :)

KaRaCaKMaKLi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ÖzGüR aFaCaN
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
valla araban olsa bırlıkte gıder alırdık ben de sattım arabayı, esenlerde sana plaka bulurum aslında ama tasıma ısı var bıde, en son ben osb almıstım koctas tan, ama osb senın ısını gormez sanırım.

bende kumes kapısını ters cevırdım, kuslar arkaya gıtmesın ve ısık daha fazla gırsın dıye, kapının ust tarafına da ızgara tel dosıcem, hava alsınlar dıye.

Ekli dosyalar

mertcan21

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mertcan onay
Meslek
Turizm işletme sahibi
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Yok
çok saol abi geç olsun güç olmasın ben biraz daha sabır edicem:) camın üstündeki plastik parçayı yukarıda camın yerinde duran inşaat teliyle değiştirirsen hem kokudan kurtulursun hemde kuşlar bol miktarda güneş ışığı ve oksijen alirlar